Κυριακή 9 Ιουνίου 2013

Νέες επιτυχίες από τον ΑΚΜΩΝ ΑΜΕΑ

Μετά την εκπληκτική εμφάνιση των αθλητών του ΑΚΜΩΝ ΑμεΑ Ιωαννίνων στην Άρση Βαρών σε πάγκο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα όπου κέρδισαν αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία 54 κιλών και νέο πανελλήνιο ρεκόρ 163 κιλά από τον Μπακοχρήστο Δημήτριο και την πέμπτη θέση στην κατηγορία των 88 κιλών από τον Μπάο Αναστάσιο, η συνέχεια των επιτυχιών ήρθε από τον αθλητή Καπέρδα Σταύρο στον Στίβο και συγκεκριμένα στα αγωνίσματα του Ύψους ανδρών όπου κατετάγη δεύτερος και στα 100 μέτρα Ανδρών που η συμμετοχή ήταν μεγάλη, τερμάτισε τελικά στην όγδοη θέση. Ο προπονητής του Συλλόγου , Τριφύλλης Χρήστος, δήλωσε την ικανοποίησή του για τα αποτελέσματα των αθλητών του οι προσπάθειες των οποίων μας δίνουν σε όλους δύναμη και αποτελούν παράδειγμα αγωνιστικότητας και στάσης ζωής απέναντι σε δυσκολίες και προβλήματα.